FAQ pytania

Najczęściej zadawane pytania.

Czy kontakty szklane pasują w miejsce klasycznych kontaktów?

Tak, oczywiście. Ich przeznaczenie oraz montaż się nie zmienia. Jedynym wymaganiem jest posiadanie puszek, które mają miejsca na śrubki montażowe. Kontakty szklane nie mają rozpórek więc ich montaż odbywa się za pomocą wkrętów.

 

Dlaczego nie ma włączników krzyżowych? Widzę w ofercie jedynie schodowo-krzyżowe?

Nasz system trochę upraszcza system schodowy jak i krzyżowy. Proponowane przez nas rozwiązanie potrzebuje jednej żyły korespondencyjnej oraz jednej żyły zasilającej. Podłączenie zgodnie ze schematem:

 

oraz dla połączeń schodowo-krzyżowych:

 

 

podłączenie podwójnych wyłączników schodowo-krzyżowych:

Czy wasze przełączniki wymagają przewodu neutralnego?

Nie. Standardowa seria przełączników pojedynczych oraz podwójnych nie wymaga przewodu neutralnego. Tak samo wersje dzwonkowe. Przewód neutralny jest wymagany jedynie w przypadku sterowników rolet, przycisków bezpotencjałowych. Montaż odbywa się zgodnie ze schematem:

1. Schemat podłączenia wyłączników pojedynczych oraz podwójnych:

 

 

2. Schemat podłączenia sterownika do rolet: 

Potrzebuje podwójnego gniazdka. Co mam wybrać?

W naszym systemie 1 gniazdko = 1 puszka. Jeśli potrzebujesz podwójnego, proszę wybrać ramkę na dwie puszki. Jest to jedno z nielicznych ograniczeń systemu.

 

Jakie wymagania ma wyłącznik w wersji WIFI oraz jak go podłączyć?

Włączniki w wersji WIFI wymagają przewodu neutralnego do działania. Sam montaż wygląda tak samo jak wyłączników klasycznych z jedną różnicą - trzeba podłączyc przewód neutralny do wejścia 2WAY/N.

Schemat podłączenia: